Mládežnícky výlet po Slovensku

Tohto roku sme sa s mládežou trochu netradične namiesto tábora rozhodli nasadnúť do áut a v dňoch 25. až 28. augusta s 12-člennou posádkou precestovať Slovensko. Keďže okolie už veľmi dobre poznáme, vybrali sme sa na východ, ktorý ukrýva mnoho krás. Našou prvou zástavkou bolo Vrbické pleso a vodná nádrž Čierny Váh. Podvečer už sme boli pod Tatrami a obdivovali Štrbské pleso. Hlavy sme sklonili v mládežníckom centre Ichtys a ráno pokračovali v ceste.

Začali sme Tomášovským výhľadom a neplánovane navštívili aj Levoču.  Cieľom však bol Ľubovniansky hrad a večer obec Kuková, kde sme vďaka pohostinnosti tamojšieho pána farára Jakuba Ferka rozložili stany na farskej záhrade. Ďalší deň sme okúsili trochu rusínskej kultúry počas návštevy dreveného kostolíka v obci Bodružal, ale nechýbala ani exotika cestou cez dedinku Havaj, či pop kultúra v múzeu Andyho Warhola v Medzilaborciach.

Teplo sme zahnali kúpaním sa na Veľkej Domaši a večer zaparkovali na dvore brata Slava Slávika z EVS. Posledný deň sme sa pred dažďom schovali do Ochtinskej aragonitovej jaskyne a pokračovali pripomenutím si histórie v múzeu SNP.

Načítať viac...

Naša cesta sa skončila v Banskej Štiavnici, odkiaľ sme už vyrazili naspäť do Púchova. Náš ranný aj večerný čas bol vždy naplnený chválami, rozjímaním nad Božím slovom aj modlitbami, do čoho sme sa zapájali všetci – ako vedúci, tak aj samotní mládežníci. Domov sme sa tak vrátili nielen plní zážitkov, ale aj občerstvení na duchu.