Rodinný a mládežnícky tábor 2020

Pohľad z tábora rodín

Každú druhú nedeľu sa v našom cirkevnom zbore sa stretávajú rodiny o 15hod. vo farskej záhrade alebo v kaplánskom byte.

Už niekoľko rokov sa organizuje aj spoločný 5-dňový rodinný tábor. Tak to bolo aj tento rok. V krásnych letných dňoch 19. – 23. augusta 2020  bol Hotel Telgárt v Telgárte miestom, kde sme deň začínali spoločnými zamysleniami z Božieho slova a modlitbou.

Každý rok si pozývame niektorého brata farára s rodinou na hlavnú tému. Tento rok prijal pozvanie brat farár Ľubomír Ďuračka s manželkou z Nového Mesta nad Váhom. Počas troch dopoludní nám rozprával o POSLEDNÝCH DŇOCH A DRUHOM PRÍCHODE PÁNA JEŽIŠA, ako o tom píše Biblia.

Popoludnia sme strávili rôzne – spoločnými alebo individuálnymi potulkami po okolí – Dobšinská ľadová jaskyňa, Chramošský viadukt, koníky na Muráni, výstup po rebríkoch na Geravy v Slovenskom raji s kúpaním v  Palcmanskej Maši … a pár turisticky zdatných jedincov zvládlo aj výstup na Kráľovu hoľu👍🏻. Mnohé pekné okamihy z našich výletov zachytili fotoaparáty.

Večerné programy sa niesli v zábavnej forme pre rodiny, jednotlivcov alebo skupinky. Zazneli viaceré svedectvá a v jednom z nich bola opísaná aj situácia, ktorá je momentálne v Bielorusku (priamo od našich dobrovoľníkov Valeryho a Dáši). Prosíme, pridajte sa s nami v modlitbách za nich a ich krajinu.

Tento rok bol tábor zvláštny tým, že sa ho zúčastnili aj  dorastenci, mládežníci aj manželské páry po 50-tke. Celkový počet sa pohyboval okolo stovky vo veku 2-60 rokov.

Súčasťou tohto veľkého spoločenstva bol aj náš brat farár Dušan Cina s manželkou Ľubkou, ktorý nám poslúžil nedeľným slovom a Večerou Pánovou.

Nezabudlo sa ani na deti, ktoré mali svoju besiedku vždy počas hlavných programov pod dohľadom ochotných dievčat.

Hoci to zo začiatku roka kvôli pandémii koronavírusu a následným obmedzeniam vyzeralo, že naše tohtoročné plány budú prekazené, Pán Boh sa priznal a požehnal tieto vzácne spoločne chvíle, a veríme, že aj vďaka modlitbám tých, ktorí pre vyšší vek, alebo zdravotné problémy nemohli ísť s nami.

Vďaka Bohu, za povzbudenie, spoločenstvo i prednášky.

                                                                                                                        Jarka Š.

Načítať viac...

Pohľad z tábora mládeže

Ako niekoľkoročná členka nášho spoločenstva mládeže musím povedať, že leto bez tábora si už ani neviem predstaviť. Stalo sa už akousi klasikou, že sa vždy cez leto na týždeň vyberieme do iného kúta Slovenska a strávime tam dobrý čas s Bohom i medzi sebou. Tento rok to však bolo trochu iné. Ako mládež sme sa pripojili k táboru rodín a prežili sme s nimi päť pestrých dní v Telgárte.

Každý deň sme strávili objavovaním prírodných krás v okolí, no hlavne sme každý deň mohli počúvať Božie slovo a rásť v poznaní pravdy. Téma o posledných dňoch všetkým priniesla mnoho nových poznatkov a pripravila naše srdcia na to, čo môže už čoskoro prísť.

Veľkým povzbudením bolo vidieť nás ako jedno telo Kristovo – spojených naprieč generáciami – od detí až po dospelých. Starší nášho zboru nás prirodzene prijali medzi seba a my sme sa medzi nimi cítili vítaní. Myslím, že toto spojenie rodín a mládeže bolo obojstranne obohacujúce.

Rodiny nám boli príkladom, že aj v staršom veku môžeme naďalej žiť živý vzťah s Kristom a neoddelí nás od Neho ani zaneprázdnený pracovný život, či štyri deti na starosti .

My sme ich zas vtiahli do živých aktivít a zdieľali sa s nimi o našom živote s Kristom.

Verím, že sa takto stretneme čoskoro znovu a budeme si aj naďalej povzbudením.

                                                                                                                        Alexandra R.